GM kupił firmę rozwijającą technologię wykorzystywaną w pojazdach autonomicznych

PAP
opublikowano: 09-10-2017, 20:49
aktualizacja: 09-10-2017, 20:50

Największy amerykański koncern motoryzacyjny General Motors przejął kalifornijską firmę Strobe Inc., specjalizującą się w rozwijaniu technologii Lidar, która jest wykorzystywana w autach autonomicznych do pomiaru odległości - podała w poniedziałek agencja AP.

Ma to przyspieszyć wprowadzenie na rynek przez koncern GM samochodów poruszających się bez kierowcy oraz obniżyć koszty produkcji czujników odległości.

General Motors nie ujawnił kwoty, za którą przejął start-up Strobe Inc. z siedzibą w Pasadenie w stanie Kalifornia.

Jak podała AP, Strobe będzie współpracować z działem Cruise Automation firmy GM w San Francisco przy produkcji czujników odległości Lidar nowej generacji.

Cruise Automation testuje obecnie autonomiczne samochody elektryczne Chevrolet Bolt. Na razie auta poruszają się po ulicach San Francisco z inżynierem za kierownicą. Specjalista pilnuje, aby wszystko przebiegało poprawnie.

Czujniki Lidar są technologią wspierającą radar i kamery instalowane w samochodach bez kierowcy. Pomagają pojazdom autonomicznym m.in. poruszać się w warunkach złej widoczności.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane