GM przenosi międzynarodową centralę

opublikowano: 13-11-2013, 13:07

Amerykański gigant motoryzacyjny, koncern General Motors zapowiedział, że w drugim kwartale 2014 r. przeprowadzi swoją zagraniczną centralę operacyjną z Szanghaju do Singapuru, donosi Reuters.

Decyzja wynika m.in. z wydzielenia działalności w Państwie Środka ze struktur międzynarodowego działu, do czego doszło w pierwszym półroczu tego roku. Zdaniem spółki ma to pomóc w skoncentrowaniu się na chińskim rynku motoryzacyjnym, największym na świecie.

fot. Bloomberg
fot. Bloomberg
None
None

To poważny cios dla chińskiego miasta, które stara się konkurować w przyciąganiu central największych światowych koncernów właśnie z Singapurem czy Hongkongiem. 
GM wyjaśnił, że rozważał inne lokalizacje a także pozostanie na „starych śmieciach”, jednak ostatecznie wygrała opcja singapurska.

„Singapur ma wiele zalet, w tym większą bliskość do kluczowych rynków  jak przykładowo ASEAN (Stowarzyszenie Narodów Azji Południowo-Wschodniej), indyjskiego, bliskowschodniego i afrykańskiego” – powiedziała Lori Arpin, wiceprezes ds. komunikacji w GM International Operations

W centrali w Singapurze ma być zatrudnionych około 120 przedstawicieli amerykańskiego koncernu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane