Czytasz dzięki

Goldman Sachs: PKB Chin spadnie o 9 proc. w I kwartale

opublikowano: 17-03-2020, 08:24

Po gorszych niż oczekiwano danych makro za styczeń i luty, Goldman Sachs zmienił prognozę spadku PKB Chin w pierwszym kwartale, donosi Reuters.

Goldman Sachs spodziewał się 2,5 proc. spadku PKB Chin w pierwszym kwartale. Zmienił prognozę spadku do 9 proc. po tym jak w poniedziałek okazało się, że produkcja przemysłowa spadła tam w styczniu-lutym o 13,5 proc. w ujęciu rocznym, sprzedaż detaliczna o 20,5 proc., a inwestycje w dobra trwałe o 24,5 proc. Stopa bezrobocia wzrosła do rekordowych 6,2 proc. w lutym.

Zobacz więcej

Chiny

Bloomberg

Ekonomiści amerykańskiego banku inwestycyjnego nie spodziewają się powrotu PKB Chin do trendu sprzed epidemii co najmniej do trzeciego kwartału. Obniżyli prognozę rocznego wzrostu PKB Chin do 3 proc. Wcześniej szacowali go na 5,5 proc.

b960cf00-66b9-11ea-bc55-0242ac130003
Zdrowy Biznes
Bądź na bieżąco z informacjami dotyczącymi wpływu pandemii koronawirusa na biznes oraz programów pomocowych
ZAPISZ MNIE
Zdrowy Biznes
autor: Katarzyna Latek
Wysyłany nieregularnie
Katarzyna Latek
Bądź na bieżąco z informacjami dotyczącymi wpływu pandemii koronawirusa na biznes oraz programów pomocowych
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane