Gosiewski: PiS szykuje wniosek o wotum nieufności wobec Grada

PAP
opublikowano: 05-09-2008, 11:40

PiS przygotowuje wniosek o wotum nieufności wobec ministra skarbu Aleksandra Grada - poinformował dziennikarzy w piątek w  Sejmie szef klubu Prawa i Sprawiedliwości Przemysław Gosiewski.

"Trwają już prace nad wnioskiem o wotum nieufności wobec ministra skarbu Aleksandra Grada" - powiedział Gosiewski. Dodał, że wniosek zostanie złożony w Sejmie "w niedługim czasie".

Gosiewski ponownie odpierał zarzuty PO wobec ministra skarbu w rządzie PiS Wojciecha Jasińskiego. Podkreślił, że zapowiedziany przez Platformę wniosek o postawienie Jasińskiego przez Trybunałem Stanu w związku z zaniedbaniami i nieprawidłowościami przy restrukturyzacji polskich stoczni jest "bezzasadny".

Zdaniem Gosiewskiego Platforma chcąc postawić Jasińskiego przez Trybunałem Stanu zachowuje się jak ktoś, "kto ukradł zegarek, biegnie z nim po ulicy i krzyczy, że ukradziono mu zegarek".

"Formacja, która nic nie zrobiła w sprawie stoczni, zbiera podpisy na ministra, który znacząco przyczynił się do uratowania stoczni przez ponad szesnaście miesięcy" - przekonywał Gosiewski. Uważa, że w tej sytuacji zbieranie podpisów pod wnioskiem o postawienie Jasińskiego przed Trybunałem Stanu "jest przede wszystkim próbą odwrócenia uwagi od głównej sprawy".

Jak mówił, "w wyniku nieudolności działań ministra Aleksandra Grada 12 września stocznie może spotkać trudny los".

Komisja Europejska dała Polsce czas do 12 września na przygotowanie nowych planów restrukturyzacji stoczni. Minister Grad ma nadzieję, że do 30 września uda się sprywatyzować zakład w Gdyni i Szczecinie; stocznia Gdańsk jest już sprywatyzowana. (PAP)

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Gosiewski: PiS szykuje wniosek o wotum nieufności wobec Grada