Gospodarka Ghany wyhamowała w I kw.

opublikowano: 27-06-2018, 14:50
aktualizacja: 27-06-2018, 14:51

Wzrost gospodarczy Ghany spowolnił w I kw. po tym jak zmniejszyła się ekspansja w segmencie wydobycia ropy i produkcja rolna.

PKB tego afrykańskiego kraju wzrósł w pierwszych trzech miesiącach br. o 6.8 proc. w ujęciu rocznym w porównaniu z 8,1-proc. dynamice kwartał wcześniej, wynika z danych zaprezentowanych przez rządowego statystyka Baah Wadieha.

Produkcja rolna wzrosła o 2,8 proc., w porównaniu z 8,5-proc. w poprzednim kwartale, podczas gdy produkcja ropy i gazu wzrosła „jedynie” o 24,8 proc. podczas gdy poprzednio dynamika sięgnęła  57,9 proc. Z kolei usługi, które stanowią prawie dwie trzecie PKB, wzrosły o 5,2 proc. (wcześniej 3,4 proc.).

Ta czołowa gospodarka Afryki Zachodniej rozwijała się w najszybszym tempie od pięciu lat w 2017 r. gdy produkcja ropy i gazu gwałtownie wzrosła.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk, Bloomberg

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu