GPW informuje, że jest światowym liderem spółek z branży gamedev

  • PAP
opublikowano: 22-02-2021, 14:23

Od października 2020 r. GPW jest światowym liderem pod względem liczby notowanych spółek z sektora gamedev, teraz jest ich 58 - informuje w poniedziałek GPW. Dodała, że debiut spółki Huuuge, Inc. w zeszłym tygodniu był największą ofertą firmy z branży gier mobilnych w Europie.

"Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie (GPW) umacnia się na pozycji światowego lidera pod względem liczby notowanych spółek z branży producentów gier. Od października ubiegłego roku wyprzedza takich technologicznych gigantów, jak giełdy w Japonii czy Korei Południowej. Obecnie na Głównym Rynku i NewConnect notowanych jest łącznie 58 spółek z branży gamedev" - czytamy w poniedziałkowym komunikacie GPW.

fot. Forum
fot. Forum

Jak zauważył doradca zarządu GPW Przemysław Gerschmann, cytowany w informacji, w 2020 r. branża gamedev była bardzo popularna na polskiej giełdzie. "Wszystko wskazuje na to, że również w tym roku inwestorzy nie będą narzekali na brak atrakcji" - przewiduje Gerschmann.

Zwrócił uwagę, że w miniony piątek odbył się debiut Huuuge, Inc., największy debiut gamingowy w historii GPW. Oferta publiczna spółki warta była 1,67 mld zł. Inwestorzy indywidulani zapisali się na blisko 55 mln akcji sprzedawanych po cenie 50 zł. Pula w transzy detalicznej wyniosła 1,66 mln akcji, natomiast inwestorom instytucjonalnym przydzielono 31,65 mln akcji.

"Inwestorzy indywidualni złożyli bardzo dużo zapisów, co doprowadziło do redukcji sięgającej 97 proc. W IPO Huuuge, Inc. wzięło udział blisko 20 tysięcy inwestorów indywidualnych" - dodał Gerschmann.

Decyzję o wyborze przez amerykańską spółkę warszawskiego parkietu tłumaczy prezes Huuge, Anton Gauffin. "Patrzyliśmy na różne giełdy na świecie i zdajemy sobie sprawę, że Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie jest giełdą numer jeden, jeśli chodzi o liczbę notowanych firm gamingowych. Jest to więc również doskonała platforma wzrostu dla nas" - powiedział Gauffin.

Zgodnie z informacją giełdy, Huuuge, Inc. dołączył do nieformalnego klubu spółek gamingowych, których kapitalizacja na polskiej giełdzie przekracza 1 mld zł. Znajdują się w nim również CD Projekt, 11 BIT STUDIOS, Ten Square Games, PCF Group i PlayWay. Na warszawskim parkiecie inwestorzy mogą wybierać między firmami tworzącymi topowe produkcje na PC i konsole, gry na platformy mobilne czy niskobudżetowe projekty mniejszych podmiotów.

W ostatnich dniach grono spółek z branży gamedev notowanych na warszawskim parkiecie powiększyło się o trzy spółki: obok Huuuge, Inc. debiutującego na Głównym Rynku GPW, na rynku NewConnect zadebiutowały Simteract i KOOL2PLAY.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane