GPW: Rynek może iść w bok, niepokój budzą losy planu Hausnera

Artur Szymański
opublikowano: 16-04-2004, 09:04

Inwestorzy nie otrzymali wskazówek z rynku amerykańskiego. W takiej sytuacji górę mogą wziąć emocje związane z pewną już niemal rozsypką planu Hausnera. W najlepszym razie czeka nas kolejny dzień stabilizacji.

Wzrostów bym się raczej nie spodziewał. Coraz mniej jest przesłanek do optymizmu. Na pierwszy plan wysuwa się ponownie polityka. Zadeklarowany w środę wieczorem przez Platformę Obywatelską brak poparcia dla kluczowej ustawy o waloryzacji rent i emerytur oznacza de facto demontaż oszczędnościowego planu ministra Hausnera.

Wczoraj rynek trzymał się nieźle, ale tylko patrzeć jak na rozsypkę planu Hausnera zareaguje giełda. Nie ma raczej co liczyć na wsparcie rynków Zachodu. Sesja w Stanach przyniosła ponad 1-proc. spadek Nasdaq’a i lekki wzrost Dow Jones’a. W Europie przewidywane są spadki na otwarciu, bo inwestorzy obawiają się o wyniki Nokii.

Sesja w Warszawie nie przyniesie raczej posiadaczom akcji wiele radości. Otwarcie może wypaść w okolicy wczorajszego zamknięcia. W dalszej części możliwa jest kontynuacja wczorajszej stabilizacji. O biciu rekordów należy na razie zapomnieć.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Artur Szymański

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / GPW: Rynek może iść w bok, niepokój budzą losy planu Hausnera