Grant za dobre wykorzystanie pożyczki

opublikowano: 30-07-2018, 22:00

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP) ogłosiła program pilotażowy Pożyczka na rozwój.

W jego ramach mikro i małe firmy mogą starać się o finansowe wsparcie m.in. na zakup maszyn, urządzeń, narzędzi i oprogramowania. Organizator konkursu kusi maluchy niskimi kosztami kapitału i korzystnym oprocentowaniem. Pożyczki są przeznaczone dla przedsiębiorców, którzy prowadzą działalność gospodarczą w naszym kraju od co najmniej dwóch lat.

Minimalna kwota do wzięcia to 100 tys. zł, natomiast maksymalna — 500 tys. zł. Co odróżnia oferowane przez PARP pożyczki od dotychczas dostępnych na rynku? Po zrealizowaniu projektu zgodnie z umową przedsiębiorca dostanie od rządowej agencji dotację do 40 tys. zł na pokrycie części wkładu własnego. Stopa oprocentowania pożyczki jest stała, a jej wysokość może wynieść od 2,5 proc. do 6 proc. w skali roku. Jest ona uzależniona od kondycji finansowej wnioskodawcy. Okres przeznaczony na realizację projektu nie powinien przekraczać jednego roku od dnia zawarcia umowy. Natomiast maksymalny czas spłaty zadłużenia to pięć lat. Pilotaż jest finansowany z budżetu państwa. Wkład własny przedsiębiorcy musi wynosić co najmniej 20 proc. kwoty pożyczki. © Ⓟ

WAŻNA DATA:

5.11 Do tego dnia przedsiębiorcy mogą składać wnioski o pożyczki.

WIĘCEJ INFORMACJI:

www.parp.gov. pl/pozyczka-na- -rozwoj

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Dorota Zawiślińska

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu