Granty na ekspansję dla firm z klastrów

opublikowano: 29-01-2018, 22:00

Już za niecały miesiąc koordynatorzy Krajowych Klastrów Kluczowych (KKK), którzy chcą zdobyć nowe rynki i nawiązać współpracę z grupami zagranicznych przedsiębiorstw, będą mogli ubiegać się o dotacje w ramach działania 2.3.3 („Umiędzynarodowienie KKK”) programu Inteligentny Rozwój (POIR).

Do podziału między wnioskodawców jest 40 mln zł. Maksymalne dofinansowanie dla koordynatora klastra wyniesie 50 proc. wartości kosztów kwalifikowanych przedsięwzięcia. Natomiast w przypadku członka klastra prowadzącego małe, średnie lub duże przedsiębiorstwo będzie to odpowiednio: 80 proc., 70 proc. lub 50 proc. Granty czekają na firmy, które wytwarzają wspólnie produkty i chcą oferować je na zagranicznych rynkach. Dotacje pozwolą sfinansować usługi związane z podniesieniem rozpoznawalności klastrów za granicą, w tym m.in. udział przedstawicieli biznesu w imprezach targowo- -wystawienniczych, zarówno w kraju, jak i poza Polską — a także w seminariach oraz szkoleniach dotyczących pozyskiwania wiedzy na temat innych rynków.

WAŻNA DATA:

27.02 Od tego dnia koordynatorzy KKK będą mogli składać wnioski o dotacje z działania 2.3.3 POIR. Nabór zakończy się 26 lipca.

WIĘCEJ INFORMACJI: www.poir.gov.pl

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Dorota Zawiślińska

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu