Granty pomogą wypłynąć na szerokie wody

Dorota Zawiślińska
opublikowano: 12-02-2018, 22:00

Firmy MSP z woj. łódzkiego, które chcą podbić obce rynki, będą mogły starać się o dotacje w ramach poddziałania 2.2.1 („Modele biznesowe MSP”) Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego. Do podziału między wnioskodawców jest blisko 4,2 mln zł. Dotacje sfinansują przedsięwzięcia dotyczące opracowania nowego modelu biznesowego związanego z wejściem firm na nowe rynki. Premiowane będą projekty wpisujące się w obszar inteligentnych specjalizacji dla województwa łódzkiego. Są to m.in. nowoczesny przemysł włókienniczy, medycyna, farmacja, kosmetyki, odnawialne źródła energii i innowacyjne rolnictwo. Eksperci ocenią m.in. potencjał przedsiębiorców do rozpoczęcia lub rozwinięcia działalności eksportowej. Istotne jest, aby wnioskodawca miał w ofercie konkurencyjny produkt względem wyrobu z tej samej branży, który jest dostępny na rynku zagranicznym. Maksymalne dofinansowanie projektu wyniesie 70 tys. zł. Wnioski o dotacje należy przesyłać na adres Centrum Obsługi Przedsiębiorcy w Łodzi. © Ⓟ

WAŻNA DATA: 28.02

Od tego dnia będzie można składać wnioski o dotacje z poddziałania 2.2.1 („Modele biznesowe MSP”) RPO WŁ. Nabór zakończy się 6 kwietnia.

WIĘCEJ INFORMACJI: www.rpo.lodzkie.pl

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Dorota Zawiślińska

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Firmy / Granty pomogą wypłynąć na szerokie wody