Graś: Plany rządu się nie zmieniają; szczyt wyszehradzki w Krakowie

PAP
opublikowano: 11-05-2009, 15:45

Rzecznik rządu Paweł Graś zapewnił, że  plany rządu co do organizacji 4 czerwca szczytu Grupy Wyszehradzkiej w Krakowie nie zmieniają się.

"Plany rządu, premiera, co do organizacji szczytu nie ulegają zmianie i odbędzie się on na Wawelu" - powiedział Graś na poniedziałkowej konferencji prasowej.

Spotkanie Grupy Wyszehradzkiej, które miało się odbyć 4 czerwca w Gdańsku w ramach obchodów 20. rocznicy obalenia komunizmu, zostało przeniesione do Krakowa.

Zdecydował o tym premier Donald Tusk w trosce o bezpieczeństwo uczestników spotkania, w związku z tym, że związkowcy z Solidarności Stoczni Gdańskiej zapowiadali w tym samym czasie manifestację.

W poniedziałek Zarząd Regionu Gdańskiego NSZZ Solidarność postanowił, że 4 czerwca w Gdański manifestacji nie będzie.

Jednak w ocenie rzecznika rządu, sytuacja się nie zmieniła, a NSZZ Solidarność "nie odwołała demonstracji", ponieważ nie wycofała wniosku złożonego u prezydenta Gdańska.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Kariera / Graś: Plany rządu się nie zmieniają; szczyt wyszehradzki w Krakowie