Greenberg sprzedał 40 mln akcji AIG

MD
26-09-2008, 14:42

Maurice „Hank” Greenberg, były prezes American International Group (AIG), sprzedał 40 mln akcji spółki. Dostał za nie prawie 126 mln USD.

Starr International, wehikuł inwestycyjny Greenberga sprzedał 35 mln akcji po 3,06 USD. Sam Greenberg upłynnił 5 mln papierów po 3,77 USD za sztukę. Mimo to nadal kontroluje ponad 10 proc. akcji AIG. Wcześniej pojawiały się informacje, że Greenberg i zebrani przez niego inwestorzy szykują przejęcie AIG. Były prezes nie chciał, aby spółka trafiła pod kontrolę państwa w zamian za 85 mld USD dokapitalizowania.

- Jeśli widzę, że mój największy sojusznik i gość, który ma największy dostęp do wiadomości spośród wszystkich akcjonariuszy, rzuca ręcznik, to nie jest dobry znak – powiedział Robert Bolton, szef traderów w Mendon Capital Advisors Corp. – Ludzie czytają sygnały dymne i jeśli jest gotów przyjąć trzy dolce, może my też powinniśmy wziąć trzy dolce za akcję – dodał.

MD, Bloomberg

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MD

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Świat / Greenberg sprzedał 40 mln akcji AIG