Greenpeace jest przeciwny budowie elektrowni jądrowej w Polsce

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 27-05-2005, 12:11

Organizacja ekologiczna Greenpeace zainaugurowała w piątek w Gdańsku międzynarodowy projekt pod nazwą "Rewolucja Energetyczna". Ekolodzy będą nawoływać do korzystania ze źródeł energii odnawialnej. Są przeciwni budowie elektrowni jądrowej w Polsce.

Organizacja ekologiczna Greenpeace zainaugurowała w piątek w Gdańsku międzynarodowy projekt pod nazwą "Rewolucja Energetyczna". Ekolodzy będą nawoływać do korzystania ze źródeł energii odnawialnej. Są przeciwni budowie elektrowni jądrowej w Polsce.

Rzecznik polskiego oddziału Greenpeace Jacek Winiarski powiedział w piątek PAP, że głównym elementem projektu będzie rejs statku "Anna" po Europie. Organizacja będzie prezentować zagrożenia związane z globalnym ociepleniem klimatu i promować odnawialne źródła energii.

Na konferencji prasowej ekolodzy krytykowali pomysł budowy elektrowni jądrowej w Polsce, co znalazło się w planach rządowych. "To absolutnie zbędna i niebezpieczna inwestycja. Zablokuje ona pieniądze na rozwój energii odnawialnej" - przekonywała Katarzyna Bubel z Greenpeace.

Winiarski zapowiedział, że jeśli rząd będzie realizował plan budowy elektrowni, to Greenpeace zrobi wszystko, by do niej nie dopuścić.  

Według ekologów, Polska ma ogromny potencjał w energetyce wiatrowej, przy wykorzystaniu biomasy czy energii termalnej.

Na nabrzeżu, przy którym stoi statek Greenpeace, można oglądać wystawę ukazująca m.in. skutki ocieplania klimatu.

Ekolodzy, którzy w niedzielę opuszczą Gdańsk odwiedzą m.in. Danię, Niemcy, Austrię, Bułgarię, Serbię, Rumunię. Rejs zakończą za trzy miesiące w Stambule w Turcji.

Organizacja Greenpeace powstała w 1971 r. w Kanadzie i działa w ponad 40 krajach. Zajmuje się m.in. organizowaniem spektakularnych akcji przeciwko działaniom zagrażającym środowisku naturalnemu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane