Grupa Nowy Styl przejęła niemiecką firmę Kusch+Co

  • PAP
opublikowano: 15-01-2019, 19:28

Producent mebli Grupa Nowy Styl z Krosna (Podkarpackie) przejęła niemiecką rodzinną firmę Kusch+Co – poinformowała PAP we wtorek polska spółka. W komunikacie podkreślono, że integracja obu podmiotów ma przynieść szereg synergii.

Jak podkreślił prezes Grupy Nowy Styl Adam Krzanowski, przejęcie niemieckiej firmy to kolejny krok w konsekwentnym realizowaniu strategii rozwoju. „Jesteśmy mocno zaawansowani w integrowaniu przejętych w poprzednich latach spółek, postanowiliśmy, że to dobry czas na kolejne posunięcie” – dodał.

Adam Krzanowski, prezes Grupy Nowy Styl
Zobacz więcej

Adam Krzanowski, prezes Grupy Nowy Styl ARC

W 2011 roku polska grupa przejęła ona niemiecką markę Grammer Office, w 2013 działającą w Niemczech i Holandii spółkę Rohde & Grahl, a 2015 - szwajcarską firmę Sitag.

Kusch+Co, jak zaznaczono w komunikacie, jest światową marką premium bardzo dobrze rozpoznawalną w środowisku designu i architektury. Produkuje i dostarcza meble do biur, szpitali, ośrodków opieki, wyposażenie lotnisk i terminali: produkty spółki można spotkać m.in. w poczekalniach ponad 240 terminali pasażerskich na całym świecie.

Dla Grupy Nowy Styl przejęcie niemieckiej firmy oznacza wejście w meblowy segment zdrowia i transportu.

Krzanowski zaznaczył, że oba podmioty będą „mocno rozwijać wyspecjalizowany segment zdrowia”. „Jestem pewny, że z kompetencjami i wieloletnim doświadczeniem nowego partnera oraz naszymi możliwościami produkcyjnymi będziemy w stanie oferować jeszcze korzystniejsze dla klientów rozwiązania w tym obszarze” - stwierdził.

Wiceprezes Grupy, dyrektor finansowy Rafał Chwast dodał, że wejście w nowy segment zwiększa dywersyfikację działalności firmy. „Europejski rynek opieki medycznej jest olbrzymi, a trendy demograficzne determinują jego dalszy wzrost” – uważa.

Chwast zaznaczył, że współczesne miejsca leczenia to nie tylko szpitale, ale też domy opieki, mieszkania dla seniorów i inne ośrodki leczniczo-opiekuńcze.

Firma Kusch+Co istnieje od prawie 80 lat. Zatrudnia obecnie 250 osób, swoje produkty dostarcza do 96 krajów, ma 11 salonów w całej Europie. Firma posiada zakład produkcyjny w Hallenbergu.

Grupa Nowy Styl jest europejskim liderem w zakresie kompleksowych rozwiązań meblowych dla przestrzeni biurowych oraz miejsc użyteczności publicznej. Posiada siedem marek produktowych: Nowy Styl, BN Office Solution, Grammer Office, Rohde & Grahl, Sitag, Forum Seating i Stylis. Grupa ma 29 showroomów m.in. w Warszawie, Londynie, Paryżu, Düsseldorfie, Monachium, Pradze, Bratysławie i Dubaju. Posiada kilkanaście zakładów produkcyjnych zlokalizowanych w Polsce, Niemczech, Szwajcarii, na Ukrainie, w Rosji i Turcji. 

fa44e31e-90f7-11e9-bc42-526af7764f64
Poza scenariuszem
Newsletter poświęcony globalnym rynkom finansowym. Strategie inwestycyjne, alternatywne scenariusze, makrospojrzenie.
ZAPISZ MNIE
Poza scenariuszem
autor: Marek Wierciszewski
Wysyłany co dwa tygodnie
Marek Wierciszewski
Newsletter poświęcony globalnym rynkom finansowym. Strategie inwestycyjne, alternatywne scenariusze, makrospojrzenie.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu