Grupa PKO BP przejmuje Masterlease

opublikowano: 23-05-2019, 15:55

Nie wiadomo jeszcze ile akcji zmieni właściciela, ale co najmniej dwie trzecie kapitału trafi do grupy największego polskiego banku.

Do dwóch razy sztuka można powiedzieć o wezwaniu na akcje Prime Car Management (PCM) ogłoszonym przez PKO Leasing, zależną od PKO Banku Polskiego. Choć wciąż można zgłaszać chęć zbycia akcji  PCM, prowadzącej działalność pod marką Masterlease, już wiadomo, że akcjonariusze dysponujący co najmniej 66 proc. walorów zdecydowali się je sprzedać.

PKO BP
Zobacz więcej

PKO BP fot. Jaap Arriens/NurPhoto via ZUMA Press_Forum

Podaż 66 proc. akcji była warunkiem realizacji transakcji przez PKO Leasing, jak i innych wzywających na PCM. Nikomu nie udało się go jednak dotychczas zrealizować, w związku z czym wszyscy chętni na PCM rezygnowali z transakcji.

Wśród tych, którzy zrezygnowali było też PKO Leasing. Zainteresowanie akcjami PCM wyraziło jako pierwsze. Potem do gry włączyły się Hitachi Capital Polska i Pollen Street Capital. Licytacja chętnych na akcje PCM sprawiła, że pierwsze wezwanie PKO Leasing spełzło na niczym. Grupa największego polskiego banku ogłosiła więc kolejne wezwanie. Jak już wiadomo skuteczne, choć nie wiadomo do jakiego stopnia. Tak naprawdę wszyscy wzywający chcieli bowiem kupić wszystkie akcje i wycofać spółkę z giełdy. Czy tak będzie, jeszcze nie wiadomo.

Zapisy na akcje trwają jeszcze do 11 czerwca 2019 r. PKO Leasing płaci 20 zł za akcję. Do 22 maja włącznie płaciło 23,75 zł.

c3b39424-8c30-11e9-bc42-526af7764f64
Opowieści z arkusza zleceń
Newsletter autorski Kamila Kosińskiego
ZAPISZ MNIE
Opowieści z arkusza zleceń
autor: Kamil Kosiński
Wysyłany raz w miesiącu
Kamil Kosiński
Newsletter z autorskim podsumowaniem najciekawszych informacji z warszawskiej giełdy.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Kosiński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy