Grupa powstanie w połowie 2006 r.

Zbigniew Kazimierczak
opublikowano: 27-12-2005, 00:00

W połowie 2006 r. Drozapol-Profil powinien mieć gotową grupę kapitałową. Jej roczne obroty mogą sięgnąć nawet 500 mln zł.

Zbliżającą się dużą akwizycję zarząd Drozapolu-Profil, dystrybutora wyrobów hutniczych z Bydgoszczy, zapowiadał we wrześniu. W październiku była tuż-tuż, a w listopadzie jeszcze bliżej. I ciągle nic. Powód opóźnienia?

— Teraz rozmawiamy nie z jedną, lecz z trzema firmami. Chcemy to połączyć w jeden proces — tłumaczy Wojciech Rybka, prezes spółki.

Harmonogram gotowy

Chodzi o dość duże firmy.

— Jedna firma, z którą rozmawiamy, jest nieco mniejsza od Drozapolu. Dwie są większe —twierdzi Wojciech Rybka.

Roczne obroty Drozapolu to około 100 mln zł.

Prezes ma już ułożony harmonogram scalania grupy.

— O pierwszym przejęciu poinformujemy dość szybko, może na początku stycznia. W I kwartale sfinalizujemy jedną albo nawet dwie kolejne transakcje — zapowiada Wojciech Rybka.

Jego zdaniem, zupełnie realne jest więc, że w połowie przyszłego roku grupa będzie już skompletowana. Jej roczną sprzedaż można szacować na 400-500 mln zł.

— Na początku będziemy działać jako holding z trzema spółkami zależnymi. Po roku lub dwóch planujemy połączenie przedsiębiorstw w jeden organizm — nakreśla strategię prezes.

Strata do odrobienia

Program przejęć i łączenia zostanie sfinansowany nowymi akcjami, które w części trafią do obecnych właścicieli nowych partnerów Drozapolu, oraz gotówką.

Ten rok nie jest zbyt udany dla bydgoskiej firmy. Po półroczu miała ledwie 50 tys. zł zysku, a trzeci kwartał okazał się jeszcze gorszy — strata wyniosła 675 tys. zł. W 2004 r. firma zarobiła 14 mln zł. Nic dziwnego, że kurs wynosi obecnie około 2,50 zł, 22 proc. poniżej ceny z oferty (3,20 zł) przeprowadzonej przed rokiem.

— Koniec roku jest już lepszy. Stratę po trzech kwartałach odrobimy — mówi Wojciech Rybka.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Zbigniew Kazimierczak

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Grupa powstanie w połowie 2006 r.