Gwałtowny spadek kursów euro, franka i funta względem dolara

opublikowano: 15-03-2023, 15:30
Play icon
Posłuchaj
Speaker icon
Close icon
Zostań subskrybentem
i słuchaj tego oraz wielu innych artykułów w pb.pl

Kursy głównych europejskich walut, funta, euro i franka odnotowały gwałtowne spadki w stosunku do dolara amerykańskiego, ponieważ akcje Credit Suisse wykazały deprecjację o około 30 proc. Nastąpiło to po tym, jak jego największy inwestor przekazał, że nie może zapewnić dalszego wsparcia – podaje agencja Reuters.

Fot. Ibrahim Boran/Unsplash

Szerszy europejski indeks bankowy został doprowadzony przez obawy wokół szwajcarskiego pożyczkodawcy do najniższego poziomu od początku stycznia. Wywołało to także gwałtowną wyprzedaż na rynku walutowym.

O 13:05 kurs euro zanotował deprecjację o 1,75 proc., docierając do poziomu 1,0574 USD, osiągając największy dzienny spadek od marca 2020 r.

Kurs franka szwajcarskiego, który wcześniej zyskał około 3 proc. w ciągu tygodnia, zaliczył spadek o 0,8 proc., dochodząc do pułapu 0,9218 za dolara.

Notowania funta zeszły natomiast w dół o 0,7 proc., docierając do poziomu 1,2077 USD.

Brytyjski minister finansów Jeremy Hunt przekazał dziś, że gospodarka Wielkiej Brytanii skurczy się o 0,2 proc. w 2023 r.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ON, Reuters

Polecane