Haitong obniżył wycenę KGHM, nadal rekomenduje 'kupuj'

ISBNews
opublikowano: 21-10-2015, 10:02

Haitong Bank podtrzymał rekomendację "kupuj" dla KGHM, choć jednocześnie obniżył cenę docelową akcji spółki do 108,47 zł ze 112,31 zł, wynika z raportu datowanego na 20 października.

W środę ok. godziny 9:30 kurs akcji spółki wynosił 92,21 zł.

"W raporcie z 20 października Haitong Bank podtrzymuje rekomendację kupuj dla KGHM, ale obniża cenę docelową akcji spółki do 108,47 zł (wcześniej 112,31 zł). Od końca września cena akcji wzrosła o 11% (i 9% w stosunku do indeksu WIG20). Analitycy Haitong Bank nadal uważają, że potencjalne zmiany w systemie podatkowym dla sektora wydobywczego w Polsce nie zostały jeszcze rozpoznane przez konsensus rynkowy i pozostają dla Haitong głównym katalizatorem przyszłego wzrostu ceny akcji. Mimo, iż analitycy podtrzymują swoje ostrożne stanowisko w odniesieniu do całego sektora oraz konserwatywny pogląd na przyszłe ceny miedzi, to uważają że przypadek KGHM jest bardziej atrakcyjny niż spółek o podobnym profilu. Obniżenie ceny docelowej akcji zostało spowodowane obcięciem prognoz Haitong na 2015E i 2016E ze względu na niższą niż oczekiwano produkcję i wyższe niż oczekiwano jednostkowe koszty produkcji w Sierra Gorda. Oczekuje się, że wpływ wyników Sierra Gorda na rachunek zysków i strat grupy KGHM będzie po raz pierwszy widoczny w danych za III kw. 2015" - czytamy w raporcie.

Analitycy Haitong Bank spodziewają się, że rynek miedzi będzie miał nadwyżkę 1 Mt w 2015 r. i 1,1 Mt w 2016 r. Oznacza to, że zdaniem analityków musi dojść do ogłoszenia kolejnej rundy cięć tej wielkości na lata 2016-2017 w celu przywrócenia równowagi na rynku. Dotychczas KGHM ogłosiła zamknięcie kopalni McCreedy West (bez znaczenia dla rachunku zysków i strat spółki), jednak Haitong nie spodziewa się żadnych znaczących zmian w projekcie Sierra Gorda, podano również.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ISBNews

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu