Harley-Davidson nie podniesie cen

opublikowano: 25-06-2018, 14:24

Koncern Harley-Davidson zadeklarował, że nie podniesie cen detalicznych ani hurtowych dla swoich dealerów, aby pokryć koszty unijnych taryf odwetowych na amerykańskie produkty, donosi Reuters.

Ogromny koszt, jeśli zostanie przeniesiony na dealerów i klientów detalicznych, miałby trwały, szkodliwy wpływ na działalność w tym regionie – napisała spółka w oświadczeniu.

Zobacz więcej

Harley-Davidson

fot. Bloomberg

Według amerykańskiego producenta legendarnych motocykli, cła zmniejszą dostęp klientów do jego wyrobów i zaszkodzą interesom dealerów.

W ubiegłym tygodniu Komisja Europejska zapowiedziała, że zacznie pobierać opłaty importowe w wysokości 25 proc. od wielu produktów ze Stanów Zjednoczonych po wprowadzeniu przez Waszyngton na początku czerwca ceł na stal i aluminium z UE.

Firma szacuje, że negatywny wpływ taryf w ujęciu rocznym wyniesie od około 90 mln do 100 mln USD i oczekuje wzrostu kosztów rzędu około 2200 USD na średni motocykl wywieziony ze Stanów Zjednoczonych do UE.

Producent prognozuje również, że dodatkowy koszt w drugiej połowie 2018 r. wyniesie od 30 do 45 mln USD.

Harley zapowiedział także, że planuje przeniesienie produkcji motocykli skierowanych do miejsc docelowych w UE ze Stanów Zjednoczonych do międzynarodowych obiektów w celu uniknięcia obciążenia taryfowego.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu