Hasbro zarobiło poniżej oczekiwań

opublikowano: 22-10-2019, 13:49

Miniony kwartał w wykonaniu Hasbro, jednego z czołowych światowych producentów zabawek nie do końca był satysfakcjonujący. Zyski spółki okazały się niższe niż oczekiwali analitycy.

Producent tak znanych serii zabawek jak My Little Pony czy Play Doh zarobił (wynik wyrównany sezonowo) 1,84 USD na akcję. Tymczasem mediana prognoz analityków zakładała wynik na poziomie 2,21 USD.

Jednym z powodów niższej rentowności jest ograniczanie produkcji w Chinach w związku z toczącym się sporem handlowym Waszyngtonu z Pekinem. Swój udział miały też koszty związane z przejęciem Entertainment One, firmy znanej m.in. z takiej marki jak Świnka Peppa. Hasbro zmuszone było zaksięgować stratę z tytułu różnic kursowych związanych z zabezpieczeniem transakcji, które obniżyły EPS o 16 centów. 

Umowa o wartości 4 miliardów dolarów wpisuje się w szerszą strategię firmy polegającą na wykorzystaniu powiązań filmowych i telewizyjnych do generowania przychodów dzięki sprzedaży produktów i prawom własności intelektualnej.

fa44e31e-90f7-11e9-bc42-526af7764f64
Poza scenariuszem
Newsletter poświęcony globalnym rynkom finansowym. Strategie inwestycyjne, alternatywne scenariusze, makrospojrzenie.
ZAPISZ MNIE
Poza scenariuszem
autor: Marek Wierciszewski
Wysyłany co dwa tygodnie
Marek Wierciszewski
Newsletter poświęcony globalnym rynkom finansowym. Strategie inwestycyjne, alternatywne scenariusze, makrospojrzenie.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk, Bloomberg

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu