Hausner: w Partii Demokratycznej jest miejsce dla Zyty Gilowskiej

Polska Agencja Prasowa SA
23-05-2005, 16:23

Wiceszef Partii Demokratycznej demokraci.pl Jerzy Hausner powiedział w poniedziałek w Łodzi, że w nowym ugrupowaniu jest miejsce dla byłego polityka Platformy Obywatelskiej Zyty Gilowskiej.

Wiceszef Partii Demokratycznej demokraci.pl Jerzy Hausner powiedział w poniedziałek w Łodzi, że w nowym ugrupowaniu jest miejsce dla byłego polityka Platformy Obywatelskiej Zyty Gilowskiej.

"Nie ma żadnego powodu, by uważać kogoś takiego jak profesor Zyta Gilowska za osobą w jakimkolwiek stopniu niewłaściwą dla Partii Demokratycznej" - powiedział Hausner na spotkaniu z dziennikarzami.

Zaznaczył jednak, że jego ugrupowanie nie będzie się ubiegało o jej przystąpienie. "Gdyby pani Gilowska złożyła swoją deklarację, byłaby osobą potraktowaną otwarcie, życzliwie i bardzo poważnie" - powiedział.

Gilowska zrezygnowała w ubiegłym tygodniu z członkostwa w PO po tym, jak zarząd Platformy skierował jej sprawę do sądu koleżeńskiego w związku zarzutami nepotyzmu. Przewodniczący partii Donald Tusk, komentując w niedzielę jej odejście powiedział, że Platforma w uprawianej polityce nie będzie tolerować najmniejszych nawet odstępstw od zasady bezinteresowności i przyzwoitości.

Na początku maja media ujawniły, że syn wiceprzewodniczącej PO Paweł Gilowski został wybrany przez lubelski zarząd Platformy na lidera okręgowej listy kandydatów do Sejmu. Wkrótce potem media podały, że w biurze poselskim Gilowskiej pracowała jej synowa, a syn pobierał wynagrodzenie za ekspertyzy z pieniędzy na prowadzenie biura.

Wiceprzewodniczący Partii Demokratycznej demokraci pl. jest przekonany, że jego ugrupowanie w najbliższych wyborach parlamentarnych uzyska ponad 10 proc. głosów poparcia.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Hausner: w Partii Demokratycznej jest miejsce dla Zyty Gilowskiej