Hiszpania: prywatność pracownika ważniejsza od podjadania

opublikowano: 11-05-2018, 14:35
aktualizacja: 11-05-2018, 14:36

Hiszpański sąd zdecydował, że supermarket ma przywrócić pracownicę przyłapaną na podjadaniu produktów wystawionych na sprzedaż.

Sprawa dotyczyła wydarzeń z listopada ubiegłego roku. Wówczas jedna z pracownic supermarketu w Kordobie została przyłapana dzięki ukrytej kamerze na zjadaniu empanadilli, czyli hiszpańskich pierogów, wystawionych na sprzedaż. Pracodawca zwolnił kobietę zarzucając jej złamanie zasad higieny i zjadanie oferowanych produktów.

Reprezentujący pracownicę prawnik powołał się jednak w sądzie na werdykt Europejskiego Trybunału Praw Człowieka, który uznał powoływanie się na nagrania z ukrytych kamer za niedopuszczalne. Sąd przychylił się do tego wniosku. Nakazał sieci supermarketów, której nazwy nie ujawniono, przywrócenie kobiety do pracy i wypłatę jej 19,15 tys. EUR rekompensaty.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, thelocal.es

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Hiszpania: prywatność pracownika ważniejsza od podjadania