Honey Payment zajmie miejsce Maximusa na NewConnect

opublikowano: 21-10-2022, 07:48
Play icon
Posłuchaj
Speaker icon
Close icon
Zostań subskrybentem
i słuchaj tego oraz wielu innych artykułów w pb.pl

JR Holding, Honey Payment i notowany na NewConnect Maximus zawarły umowę inwestycyjną, która zmierza do odwrotnego przejęcia giełdowej spółki.

Maximus ma dokonać splitu akcji w stosunku 10 do 1, następnie zwołać walne zgromadzenie, na którym głosowana będzie uchwała w sprawie emisji nowej serii z wyłączeniem prawa poboru. Akcje zostaną zaoferowane wszystkim udziałowcom Honey Payment. Strony przewidują, że akcje nowej emisji stanowić będą ok. 89 proc. wszystkich akcji Maximus, w konsekwencji wartości Honey Payment szacowanej na bazie dokonanych wstępnych analiz na poziomie 300-400 mln zł.

“W przypadku nieprzygotowania Honey Payment do niniejszej transakcji bądź nieobjęcia przez któregokolwiek z udziałowców nowej serii akcji Maximus oraz nieopłacenia ich udziałami Honey Payment w zakładanym terminie, Maximus będzie miał prawo do objęcia nowoutworzonych udziałów Honey Payment, stanowiących 5% kapitału zakładowego.” - podano.

Jak dodano, JR Holding zobowiązał się nie zbywać posiadanych akcji Maximusa w okresie od dnia zawarcia umowy do 6 miesięcy od dnia wpisu w rejestrze przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego podwyższenia kapitału zakładowego akcji nowej emisji.

Honey Payment to podmiot, który ma być małą instytucją płatniczą w obszarze związanym z tworzeniem i wprowadzaniem technologii finansowych.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane