Huawei otwarte na sprzedaż chipów do iPhone'ów

opublikowano: 15-04-2019, 14:23

Firma Huawei Technologies jest „otwarta” na sprzedaż chipów do smartfonów 5G firmie Apple. Taką deklarację złożył dyrektor naczelny chińskiego giganta technologicznego.

W wywiadzie udzielonym stacji CNBCi, założyciel i dyrektor generalny Huawei Ren Zhengfei powiedział, że firma rozważy sprzedaż swoich następnych generacji mobilnych chipów innym producentom smartfonów, w ramach potencjalnie dużej zmiany strategii.

Huawei
Zobacz więcej

Huawei fot. Bloomberg

Jesteśmy pod tym względem otwarci na Apple - stwierdził Ren.

Amerykański gigant z Cupertino, nie ma jeszcze w swoim portfolio iPhone'a z obsługą technologii 5G. Koncern prowadzi ostrą walkę prawną z producentem chipów Qualcomm i przechodzi na układy Intela w segmencie mobilnych chipów. Jednak – jak się spekuluje - chip 5G Intela jest opóźniony, co zagraża planom Apple, by w przyszłym roku ruszyć z dostawami iPhone'a 5G. To może zachęcić Apple do poszukiwania innego dostawcy układów.

Nie jest jasne, czy potencjalna transakcja Huawai z Apple nie spotkałaby się ze sprzeciwem amerykańskiego rządu, który wcześniej określił koncern Huawei jako poważny czynnik ryzyka dla bezpieczeństwa sprzętu telekomunikacyjnego i stara się ograniczyć jego sprzedaż.

Gotowość Huawei do sprzedaży swoich chipów 5G innym producentom smartfonów po raz pierwszy może mieć duży wpływ na Qualcomm i Intel, i stworzyć nowego liczącego się rywala dla amerykańskich gigantów technologicznych.

a9c2adc0-8c30-11e9-b683-526af7764f64
Newsletter ICT
Nowości z firm IT z naciskiem na spółki giełdowe: przetargi, informacje z rynku, newsy kadrowe i inne.
ZAPISZ MNIE
Newsletter ICT
autor: Grzegorz Suteniec
Wysyłany raz w tygodniu
Grzegorz Suteniec
Nowości z firm IT z naciskiem na spółki giełdowe: przetargi, informacje z rynku, newsy kadrowe i inne.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk, CNBC

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu