Huawei: przychody ze smartfonów o 30-40 mld USD niższe w tym roku

opublikowano: 24-09-2021, 12:59

Eric Xu, szef Huawei Technology poinformował, że smartfonowy biznes chińskiej spółki osiągnie w tym roku przychody niższe o 30-40 mld USD, donosi Reuters.

Hu powiedział, że choć spółka „przyzwyczaiła się żyć z sankcjami USA”, które nałożono na nią w 2019 roku, to biznes urządzeń 5G nie zdołał zrekompensować spadku zanotowanego przez dział smartfonów. Xu powiedział, że jego największą nadzieją jest istnienie firmy w perspektywie dalszych 5 do 10 lat. Przyznał, że choć rozwój branży półprzewodnikowej Chin jest obiecujący, to nie jest ona wciąż w stanie zapobiec problemom z łańcuchami dostaw, z którymi boryka się Huawei.

fot. Bloomberg
fot. Bloomberg

Reuters przypomina, że w 2019 roku ówczesny prezydent USA Donald Trump umieścił Huawei na tzw. czarnej liście eksportu odcinając dostęp chińskiej spółce od kluczowych technologii.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane