HypoVereins zwiększa rezerwy na ryzyko o 100mln euro

Sebastian Gawłowski
26-07-2001, 11:27

MONACHIUM (Reuters) - Niemiecki HypoVereinsbank podał we wtorek, że w 2001 roku zwiększył o 100 milionów do 1,6 miliarda euro rezerwy na ryzyko z powodu pogorszenia się sytuacji gospodarczej w Niemczech, Polsce i Austrii.

"Obecne spowolnienie gospodarcze w Niemczech, Polsce i Austrii skłoniło nas do zwiększenia budżetu zabezpieczającego ponoszone ryzyko o około 100 milionów euro" - powiedział dziennikarzom prezes HypoVereinsbank, Albrecht Schmidt.

W pierwszym półroczu suma rezerw na ryzyko grupy wzrosła o 61,9 procent rok do roku do 803 milionów euro.

Drugi pod względem wielkości bank w Niemczech podał, że wzrost rezerw wynika z jego ekspansji w Austrii i Europie Wschodniej, która nabrała przyspieszenia w ubiegłym roku po przyjaznym przejęciu Banku Austria.

"Widzimy też potrzebę podniesienia poziomu wymagań dotyczących rezerw na ryzyko w działalności detalicznej naszych polskich spółek z powodu napiętej sytuacji gospodarczej w tym kraju" - powiedział Schmidt.

((Reuters Serwis Polski, tel +48 22 653 9700, fax +48 22 653 9780, warsaw.newsroom@reuters.com))

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Sebastian Gawłowski

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Gospodarka / HypoVereins zwiększa rezerwy na ryzyko o 100mln euro