Icahn twierdzi, że nie wiedział o cłach

opublikowano: 07-03-2018, 19:10
aktualizacja: 07-03-2018, 19:15

Carl Icahn, znany inwestor i były doradca prezydenta Donalda Trumpa zaprzecza, że sprzedawał akcje spółki, bo wiedział o zamiarze wprowadzenia ceł na importowaną stal i aluminium.

Raport złożony do amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd ujawnił, że Icahn sprzedawał akcje producenta żurawii, spółki Manitowoc w dniach 12-22 lutego. 16 lutego Departament Handlu rekomendował wprowadzenie ceł na stal. 1 marca prezydent Donald Trump ogłosił, że zamierza to zrobić.

Zobacz więcej

Carl Icahn

Bloomberg

- Jakiekolwiek sugestie, że mieliśmy wcześniejszą wiedzę o ogłoszeniu przez administrację Trumpa nowych taryf na importowaną stal są całkowicie nieprawdziwe – ogłosił Icahn. - Oświadczamy oficjalnie: zredukowaliśmy pozycję w Manitowoc z uzasadnionych powodów inwestycyjnych nie mających nic wspólnego z ogłoszeniem ceł – dodał.

Carl Icahn od grudnia 2016 roku do sierpnia 2017 roku był społecznym doradcą prezydenta Donalda Trumpa do spraw reformy regulacji gospodarki.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, MarketWatch

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Świat / Icahn twierdzi, że nie wiedział o cłach