Idea Bank: rekompensaty w związku z decyzją UOKiK mogą wynieść 42 mln zł

  • PAP
opublikowano: 03-02-2020, 17:26

W przypadku uprawomocnienia się decyzji UOKiK ws. obligacji GetBack, szacowana wartość rekompensat może wynieść 42 mln zł - poinformował w poniedziałek w komunikacie giełdowym Idea Bank. Bank dodał, że zamierza odwołać się od decyzji Urzędu.

"Emitent wstępnie szacuje, że w przypadku uprawomocnienia się decyzji, co skutkować będzie wykonaniem przez emitenta zobowiązań z niej wynikających, kwota rekompensaty może kształtować się na poziomie około 42 mln zł" - czytamy w komunikacie banku.

Jeden z oddziałów Idea Bank
Zobacz więcej

Jeden z oddziałów Idea Bank fot. Maciej Luczniewski / Gazeta Polska / FORUM

Jak podkreślił Idea Bank, decyzja UOKiK dotycząca banku nie jest prawomocna. Bank może się odwołać od niej do Sądu Ochrony Konkurencji i Konsumentów. W komunikacie dodano, że bank "zamierza skorzystać" z tego uprawnienia.

UOKiK poinformował w poniedziałek, że prezes Urzędu Tomasz Chróstny nakazał wypłacić poszkodowanym rekompensaty w związku ze stosowaniem przez bank missellingu. Chodziło o oferowanie konsumentom obligacji GetBack w sposób niedostosowany do ich potrzeb.

"Idea Bank proponował swoim klientom produkty wysokiego ryzyka, które w żaden sposób nie odpowiadały ich potrzebom. Niedozwoloną praktykę missellingu potwierdził zebrany materiał dowodowy, w tym setki skarg konsumentów. Obligacje korporacyjne były oferowane nawet tym klientom, którzy nigdy nie mieli do czynienia z produktami inwestycyjnymi i nie byli nimi zainteresowani, a swoje oszczędności trzymali na lokatach bankowych. Działanie jest tym bardziej naganne, że poszkodowanymi są również osoby starsze" - powiedział cytowany w komunikacie Chróstny. 

036950dd-4556-4e30-aabc-314ab0b280bd
Frankowicze kontra banki
Informacje dla zadłużonych we franku szwajcarskim. Rozstrzygnięcia z sal sądowych, opinie prawników, bankierów i zainteresowanych problemem
ZAPISZ MNIE
Frankowicze kontra banki
autor: Kamil Zatoński
Wysyłany co dwa tygodnie
Kamil Zatoński
Informacje dla zadłużonych we franku szwajcarskim. Rozstrzygnięcia z sal sądowych, opinie prawników, bankierów i zainteresowanych problemem
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu