Ikona „Doliny Krzemowej” już nie wierzy Muskowi i Tesli

opublikowano: 31-01-2018, 16:37
aktualizacja: 31-01-2018, 16:40

Steve Wozniak, słynny współzałożyciel Apple oświadczył, że nigdy już nie uwierzy w to, co powie Elon Musk i jego spółka Tesla. Przyznał jednak, że nadal „kocha jej auta”.

Podczas Nordic Business Forum w Sztokholmie Wozniak powiedział, że był wielkim fanem Tesli, posiada także jej auto model S. Zmienił się jednak w wielkiego krytyka spółki Elona Muska za przesadę w wychwalaniu jej produktów i rozmywanie odpowiedzialności za popełnione błędy. Wozniak wskazał, że Elon Musk i Tesla obiecują zbyt dużo, a dostarczają zbyt mało.

Steve Wozniak (fot. Bloomberg)
Steve Wozniak (fot. Bloomberg)
None
None

- Kocham ten samochód, ale problemem jest to, że Elon Musk jest pokazywany jako osoba bez wiary i zaufania....Kiedy coś mówi, czy naprawdę mu wierzycie? Czy jest dobrym sprzedawcą, jak Steve Jobs – powiedział Wozniak.    

Zwrócił uwagę, że technologia Tesli autonomicznego auta jest szczególnym rozczarowaniem. Przypomniał, że według prognoz Muska auta Tesli miały poruszać się w trybie autonomicznym po kraju najpierw od 2017 roku potem od pierwszych miesięcy 2018 roku. Wozniak jest przekonany, że tacy producenci aut, jak Audi czy BMW wyprzedzili Teslę pod względem technologii autonomicznego prowadzenia. Ujawnił, że do codziennej jazdy używa elektrycznego samochodu chevrolet bolt.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, MarketWatch

Polecane