Indeksy Europy wahają się, rośnie DaimlerChrysler

Lubelskie Zakłady Przemysłu Skórzanego PROTEKTOR Spółka Akcyjna
30-12-2002, 11:15

LONDYN (Reuters) - Podczas porannych notowań w Europie ceny największych europejskich spółek oscylowały w okolicach piątkowego zamknięcia. Później jednak zaczęły nieznacznie rosnąć w ślad za kontraktami terminowymi na indeksy za ocenem.

Do godziny 11.07 indeks Eurotop 300 wzrósł o 0,49 procent, a Eurostoxx 50 zyskał 0,27 procent. Futures na Nasdaq 100 zwyżkowały w tym czasie o 0,35 procent, a na S&P 500 o 0,46 procent.

O ponad jeden procent zwyżkował frankfurcki DAX. Ostatnia w tym roku sesja na niemieckim rynku kończy się dziś o 14.00, a lepsze wiadomości na temat wyników DaimlerChryslera i Siemensa zachęciły inwestorów do zakupów.

Akcje amerykańsko-niemieckiego koncernu samochodowego zyskały na wartości prawie półtora procent, ponieważ DaimlerChrysler zapowiedział, że sprzedaż mercedesów w tym roku będzie przynajmniej taka jak w roku ubiegłym.

Natomiast walory Siemensa podrożały o pół procent, ponieważ prezes koncernu wyraził zadowolenie z wyników działu telefonii komórkowej.

Jednak europejskich parkietów nie opuszczały obawy związane z nadchodzącym rokiem.

"Można powiedzieć, że nic negatywnego nie może nas już zaskoczyć. Jednak patrząc na listę dotychczasowych obaw - o wzrost gospodarczy, Irak, ceny ropy, kurs dolara i euro nie ma powodu by się entuzjazmować" - powiedział Chris Johns, analityk ABN AMRO.

Dlatego popytem cieszyły się akcje spółek z branż uważanych za bezpieczne: spożywczej i usług komunalnych. W ślad za rosnącymi cenami ropy zwyżkowały również koncerny paliwowe.

((Tłumaczył: Piotr Skolimowski; Redagował: Marcin Gocłowski; Reuters Messaging: piotr.skolimowski.reuters.com@reuters.net; Reuters Serwis Polski, tel +48 22 653 9700, warsaw.newsroom@reuters.com))

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Lubelskie Zakłady Przemysłu Skórzanego PROTEKTOR Spółka Akcyjna

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Surowce / Indeksy Europy wahają się, rośnie DaimlerChrysler