Indie chcę wyprodukować 5 mln ton zielonego wodoru do 2030 r.

Tadeusz Stasiuk
opublikowano: 18-02-2022, 15:29

Indie mają ambitny cel klimatyczny. Zamierzają do końca obecnej dekady wyprodukować 5 mln ton zielonego wodoru i stać się jednym ze światowych centrum produkcji i eksportu tego paliwa, informuje Reuters.

fot. REUTERS/Wolfgang Rattay/File Photo/Forum

Projekt jest poważnym wyzwaniem zważywszy na fakt, że obecnie w Indiach nie produkuje się na skalę komercyjną zielonego wodoru. Zaangażowanie w wytwarzanie tego, uważanego z jedno z najczystszych paliwa zapowiedzieli dwaj najbogatsi obywatele Indii Mukesh Ambani i Gautam Adani.

Przyjęta za cel kwota choć robi wrażenie, zważywszy, że Indie startują praktycznie od zera, jest jednak o połowę niższa niż planowane przez Unię Europejską 10 mln ton również do 2030 r.

Zielony wodór to paliwo o zerowej zawartości węgla, które wytwarzane jest przy użyciu energii odnawialnej ze źródeł wiatrowych lub słonecznych do rozszczepiania wody na wodór i tlen.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane