ING zainwestował w aplikację współtwórcy gry „Wiedźmin”

opublikowano: 16-01-2020, 17:19

Vooom zacieśnia współpracę z ING Bankiem Śląskim. Instytucja zainwestowała 1 mln zł i objęła 8 proc. udziałów w spółce finansowanej przez Michała Kicińskiego.

Aplikacja Vooom, integrująca operatorów carsharingu i komunikację miejską, zadebiutowała na rynku w kwietniu 2019 r. I w niewiele ponad pół roku znalazła inwestora. Projektem zainteresował się ING Bank Śląski. Strony podpisały właśnie umowę inwestycyjną. W zamian za kapitał na rozwój bank objął mniejszościowy pakiet udziałów w biznesie finansowanym przez Michała Kicińskiego, jednego z współtwórców spółki CD Projekt i odnoszącej spore sukcesy gry „Wiedźmin”. 

„Aplikacja
Vooom ma nie tylko dbać o wygodę i kieszeń użytkownika, ale przede wszystkim o
środowisko” - zaznaczył Michał Kiciński, przedstawiając aplikację przy jej
rynkowym starcie.
Zobacz więcej

„Aplikacja Vooom ma nie tylko dbać o wygodę i kieszeń użytkownika, ale przede wszystkim o środowisko” - zaznaczył Michał Kiciński, przedstawiając aplikację przy jej rynkowym starcie. fot. Marek Wiśniewski

ING i Vooom już w listopadzie ubiegłego roku podpisały list intencyjny dotyczący „strategicznej współpracy w zakresie elektromobilności”. 

„Wspólnie będziemy udoskonalać naszą aplikację, która z powodzeniem funkcjonuje w największych polskich miastach” – mówił wówczas Włodzimierz Łoziński, prezes Vooom. 

Proponowany przez start-up system skupia na jednej mapie działające w modelu carsharingu samochody, skutery, hulajnogi, rowery oraz miejskie autobusy, umożliwiając użytkownikom sprawne przemieszczanie się po mieście z ich wykorzystaniem. 

„Jednym z obszarów naszego zainteresowania jest elektromobilność, którą proaktywnie wspieramy i promujemy. Wierzymy, że współpraca z Vooom oparta o ideę współdzielenia pojazdów, również transportu publicznego, przyczyni się do upowszechnienia rozwoju elektromobilności w Polsce i zmiany postaw mieszkańców w zakresie zrównoważonego transportu” – komentuje teraz Joanna Erdman, wiceprezes ING Banku Śląskiego, cytowana w komunikacie. 

Prezes Vooom podkreśla natomiast, że zarządzana przez niego firma będzie teraz zwiększać dostępność aplikacji w kolejnych miastach, poszuka także biznesowych partnerów. 

Firma pracuje ponadto nad planerem pozwalającym użytkownikom „dojechać na czas w optymalnym dla nich czasie”. Posiłkuje się przy tym uczeniem maszynowym i cyfrowymi modelami predyckyjnymi. Na ten projekt blisko 3 mln zł wyłożyło Narodowe Centrum Badań i Rozwoju. 

036950dd-4556-4e30-aabc-314ab0b280bd
Frankowicze kontra banki
Informacje dla zadłużonych we franku szwajcarskim. Rozstrzygnięcia z sal sądowych, opinie prawników, bankierów i zainteresowanych problemem
ZAPISZ MNIE
Frankowicze kontra banki
autor: Kamil Zatoński
Wysyłany co dwa tygodnie
Kamil Zatoński
Informacje dla zadłużonych we franku szwajcarskim. Rozstrzygnięcia z sal sądowych, opinie prawników, bankierów i zainteresowanych problemem
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Anna Bełcik

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu