Czytasz dzięki

Inovo finansuje e-komunikację

opublikowano: 30-09-2020, 22:00

Chatboty, voiceboty, automatyzacja obsługi są ostatnio chołubione przez inwestorów. Zyskało na tym Zowie.

Spółka działająca wcześniej pod nazwą Chatbotize, a obecnie Zowie, wspięła się na pierwszy szczebel inwestycyjnej drabiny na rynku venture capital — pozyskała 2,4 mln zł w ramach tzw. rundy seed. Kapitał wyłożył rodzimy fundusz Inovo Venture Partners. Dołączyli do niego polscy i zagraniczni aniołowie biznesu, wśród nich np. związany z WiseStampem izraelski przedsiębiorca z doświadczeniem w obszarze SaaS (oprogramowanie jako usługa) Ariel Finkelstein, który wszedł do zarządu Zowie. Inwestorzy uwierzyli w przyszłość narzędzi do komunikacji i obsługi klienta, nad którymi pracuje polska spółka. Start-up dał się już poznać na rynku m.in. jako twórca chatbotów. Firma odpowiadała np. za wdrożenie automatycznego komunikatora zintegrowanego z Messengerem w serwisie Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

Maja
Schaefer i Maciej Ciołek, młodzi przedsiębiorcy i założyciele Zowie,
wprowadzają firmy do świata zautomatyzowanej komunikacji. Ich zapał wzmocnili
inwestorzy.
Zobacz więcej

Boty w biznesie:

Maja Schaefer i Maciej Ciołek, młodzi przedsiębiorcy i założyciele Zowie, wprowadzają firmy do świata zautomatyzowanej komunikacji. Ich zapał wzmocnili inwestorzy. Fot. ARC

W czasie lockdownu chatbot, posiłkując się danymi przekazywanymi przez Narodowy Fundusz Zdrowia, odpowiadał na pytania dotyczące ochrony przed koronawirusem, postępowania w razie wystąpienia objawów, na kwarantannie itp. W zakresie automatyzacji komunikacji firma współpracowała wcześniej także z Avivą, InPostem, Maspeksem, PKO BP, Yves Rocher, L’Oréalem, Avonem. Na liście niedawno pozyskanych klientów są natomiast ALAB, Diagnostyka, Kross, Brainly, a także Polski Fundusz Rozwoju, który chatbota Zowie wykorzystywał jako wsparcie w komunikacji z przedsiębiorcami w sprawie tarczy antykryzysowej. Za Zowie stoją przedsiębiorcy Maja Schaefer i Maciej Ciołek.

— Maję poznaliśmy na jednej z konferencji. Zrobiła na nas duże wrażenie, przedkładając rozmowę z klientami nad rozmowę z funduszem, czyli z nami. Pewnie dzięki tak dobremu skupieniu na klientach Zowie było w stanie osiągnąć imponującą skalę ok. 0,5 mln USD ARR [roczny powtarzalny przychód — red.] w ciągu kilkunastu miesięcy. To jeden z najlepszych wyników wśród start-upów z Polski działających bez wsparcia inwestorów — mówi Michał Rokosz, partner w Inovo Venture Partners. Teraz firma skupi się głównie na skalowaniu biznesu.

— Kluczowi są dla nas partnerzy, którzy mają doświadczenie w skalowaniu na zagranicznych rynkach — tak jak Inovo, które zainwestowało już w inne start-upy podbijające Europę i USA, czy Ariel Finkelstein, który ma doświadczenie w rozwijaniu globalnych projektów typu SaaS — dodaje Maja Schaefer.

Ostatnio rozwiązania automatyzujące komunikację z klientami mają wzięcie u inwestorów. We wrześniu pozyskaniem kapitału na rozwój pochwaliło się Talkie.ai. Platforma umożliwiająca samodzielne tworzenie botów głosowych otrzymała 3 mln zł od rodzimych funduszy: Movens VC i LT Capital.

Puls Innowacji
Najważniejsze informacje o rozwoju i finansowaniu nowych technologii. Ciekawostki ze świata gigantów, start-upów i funduszy VC
ZAPISZ MNIE
×
Puls Innowacji
autor: Anna Bełcik
Wysyłany raz w tygodniu
Anna Bełcik
Najważniejsze informacje o rozwoju i finansowaniu nowych technologii. Ciekawostki ze świata gigantów, start-upów i funduszy VC
ZAPISZ MNIE
Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa. Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa. Nasz telefon kontaktowy to: +48 22 333 99 99. Nasz adres e-mail to: rodo@bonnier.pl. W naszej spółce mamy powołanego Inspektora Ochrony Danych, adres korespondencyjny: ul. Ludwika Narbutta 22 lok. 23, 02-541 Warszawa, e-mail: iod@bonnier.pl. Będziemy przetwarzać Pani/a dane osobowe by wysyłać do Pani/a nasze newslettery. Podstawą prawną przetwarzania będzie wyrażona przez Panią/Pana zgoda oraz nasz „prawnie uzasadniony interes”, który mamy w tym by przedstawiać Pani/u, jako naszemu klientowi, inne nasze oferty. Jeśli to będzie konieczne byśmy mogli wykonywać nasze usługi, Pani/a dane osobowe będą mogły być przekazywane następującym grupom osób: 1) naszym pracownikom lub współpracownikom na podstawie odrębnego upoważnienia, 2) podmiotom, którym zlecimy wykonywanie czynności przetwarzania danych, 3) innym odbiorcom np. kurierom, spółkom z naszej grupy kapitałowej, urzędom skarbowym. Pani/a dane osobowe będą przetwarzane do czasu wycofania wyrażonej zgody. Ma Pani/Pan prawo do: 1) żądania dostępu do treści danych osobowych, 2) ich sprostowania, 3) usunięcia, 4) ograniczenia przetwarzania, 5) przenoszenia danych, 6) wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania oraz 7) cofnięcia zgody (w przypadku jej wcześniejszego wyrażenia) w dowolnym momencie, a także 8) wniesienia skargi do organu nadzorczego (Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych). Podanie danych osobowych warunkuje zapisanie się na newsletter. Jest dobrowolne, ale ich niepodanie wykluczy możliwość świadczenia usługi. Pani/Pana dane osobowe mogą być przetwarzane w sposób zautomatyzowany, w tym również w formie profilowania. Zautomatyzowane podejmowanie decyzji będzie się odbywało przy wykorzystaniu adekwatnych, statystycznych procedur. Celem takiego przetwarzania będzie wyłącznie optymalizacja kierowanej do Pani/Pana oferty naszych produktów lub usług.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Anna Bełcik

Polecane