InPost będzie instalować Paczkomaty na stacjach paliw TotalErg we Włoszech

ISBnews
opublikowano: 07-10-2014, 10:35

InPost sfinalizował umowę z TotalErg, dzięki czemu będzie instalować Paczkomaty na stacjach benzynowych tego koncernu na terenie centralnej i północnej części Włoch, podała spółka.

"Kooperacja z czołową firmą z branży paliwowej i naftowej zakłada instalację innowacyjnych urządzeń - umożliwiających samodzielne nadawanie i odbieranie przesyłek w trybie 24/7 - na stacjach benzynowych TotalErg, dostępnych na terenie centralnej i północnej części Włoch. W pierwszej fazie współpracy rozstawionych zostanie 15 automatycznych terminali. Paczkomaty InPost działają już w głównych miastach na Półwyspie Apenińskim, a do końca 2015 roku sieć obejmie 1000 maszyn" - czytamy w komunikacie.

InPost przypomina, że z początkiem 2014 r. zintensyfikował działania związane z rozwojem sieci Paczkomatów we Włoszech, finalizując strategiczne porozumienie z TNT Express Italy. Firma TNT jest odpowiedzialna za obsługę logistyczną terminali InPost. InPost nawiązał także współpracę z Banzai, największą włoską platformą e-commerce. Współpraca z TotalErg jest więc kolejnym elementem strategii  InPost, zakładającej ciągłe zwiększanie zasięgu usługi InPost we Włoszech.

"Jesteśmy bardzo zadowoleni z podpisania umowy z jednym z rynkowych liderów branży paliwowej, do których niewątpliwie należy TotalErg.  (...) Co istotne, umowa z TotalErg doskonale wpisuje się w nasz model biznesowy, którego realizację rozpoczęliśmy kilka miesięcy temu, nawiązując porozumienie z Banzai - liderem włoskiego sektora e-handlu oraz TNT Express Italy. Mamy nadzieję, że właściwy rozwój kanałów sprzedaży oraz efekt synergii – uzyskany także dzięki działalności marketingowej - doprowadzi do tego, że dostęp do naszych innowacyjnych usług zyska kolejna istotna grupa docelowych konsumentów" - powiedział dyrektor zarządzający InPost Italy Stefano Moni, cytowany w komunikacie.

Pierwsze terminale pojawią się na stacjach benzynowych TotalErg w północnej części kraju - obejmą swoim zasięgiem terytoria między Mediolanem, Rzymem, Genuą i Vicenzą.

Urządzenia InPostu "szyte" na miarę dzisiejszych czasów są już dostępne na 22 międzynarodowych rynkach. Zaledwie w kilka lat podbiły oprócz Polski: Australię, Chile, Wielką Brytanię, Włochy, Francję, Irlandię, Islandię, Litwę, Łotwę, Ukrainę, Estonię, Rosję, Cypr, Słowację, Malezję, Czechy, a także:, Kolumbię, Arabię Saudyjską, Kostarykę, Salwador oraz Gwatemalę. Na całym świecie funkcjonuje – w różnych modelach biznesowych – ponad 3500 Paczkomatów. Spółka planuje instalację kolejnych 6000 terminali na terenie Europy, Azji, obu Ameryk, a także na Bliskim Wschodzie i w Afryce.

Grupa Kapitałowa Integer.pl to druga co do wielkości w Polsce grupa pocztowa, do której należą największa prywatna poczta - InPost, niezależny operator finansowo-ubezpieczeniowy - InPost Finanse oraz Paczkomaty InPost. Spółka jest notowana na warszawskiej giełdzie od 2007 r. Skonsolidowane przychody sięgnęły 347,32 mln zł w 2013 r.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ISBnews

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy