Inwestor kończy pierwszą część Eurocentrum

Radosław Górecki
opublikowano: 19-02-2002, 00:00

Turecka spółka deweloperska Eight Star zakończyła budowę stanu surowego pierwszego obiektu kompleksu biurowego Eurocentrum w Warszawie. Pierwsza faza kompleksu pochłonie 80 mln USD.

W Alejach Jerozolimskich, między placem Zawiszy a Dworcem Zachodnim powstaje kompleks biznesowy, składający się z czterech biurowców i hotelu. Przedstawiciele spółki Eight Star twierdzą, że biurowiec zostanie oddany do użytku w maju 2002 r. Jeszcze w tym roku, ten sam inwestor rozpocznie budowę hotelu Crowne Plaza, którego operatorem będzie spółka Six Continents Hotels.

— Pierwsza faza inwestycji to budynek biurowy, który właśnie kończymy i budowa hotelu, który będzie gotowy w maju 2002 r. Koszt pierwszego etapu to około 80 mln USD (336 mln zł). Druga i trzecia faza obejmuje wybudowanie kolejnych trzech biurowców — mówi R. Cihat Klic, członek zarządu Eight Star.

Oddanie kolejnych trzech biurowców przewidziane jest na koniec 2006 r. Inwestor zapewnia, że wszystkie mają spełnić wymogi klasy A. Kompleks będzie posiadał parking podziemny na 850 miejsc. Około 160 samochodów znajdzie miejsce na parkingu naziemnym.

— Pierwsze trzy kondygnacje biurowców będą przeznaczone na część handlową. Jednak nie będą to ogólnie dostępnie powierzchnie sklepowe. Myślimy o stworzeniu czegoś w rodzaju stałej powierzchni wystawowej, na której najemcy powierzchni biurowych będą mogli prezentować swoje produkty, np. samochody — mówi R. Cihat Klic.

Pozyskiwaniem najemców zajmowała się międzynarodowa firma Healey & Baker. Obecnie jednak firmy zakończyły współpracę i inwestor prawdopodobnie podpisze umowę z inną firmą pozyskującą najemców.

— Od ponad pół roku prowadzimy negocjacje z przyszłymi najemcami. Cena wywoławcza za 1 mkw. powierzchni biurowej została ustalona na poziomie 22 USD (92 zł) za mkw. miesięcznie. W tej chwili najbardziej zaawansowane są negocjacje z dwoma dużymi najemcami, którzy zajęliby prawie cały biurowiec — zapewnia R. Cihat Klic.

Inwestor nie wyklucza również sprzedania biurowców.

— Gdy znajdzie się nabywca podzielimy naszą firmę na mniejsze podmioty zarządzające poszczególnymi obiektami. To ułatwi sprzedaż poszczególnych budynków. W tej chwili prowadzimy rozmowy z firmą, która jest zainteresowana kupnem naszego biurowca. Myślę, że sytuacja wyklaruje się w ciągu najbliższych miesięcy — mówi R. Cihat Klic.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Radosław Górecki

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Nieruchomości / Inwestor kończy pierwszą część Eurocentrum