Inwestorzy nie doceniają ryzyka. „Kupuj złoto”

opublikowano: 17-02-2017, 16:37
aktualizacja: 17-02-2017, 16:39

Szereg rysujących się przed inwestorami czynników ryzyka to mocny argument za utrzymywaniem złota w portfelach, uważa Russ Koesterich z towarzystwa BlackRock.

Od wyborów prezydenckich indeksy zza oceanu silnie zyskują, pośród nadziei na wzrost inwestycji infrastrukturalnych, ograniczenie regulacji i obniżkę podatków. Jednak zdaniem Russa Koestericha, współzarządzającego funduszem BlackRock Global Allocation, inwestorzy nie doceniają widocznych na horyzoncie czynników ryzyka. Chronić się przed nimi należy dodając do portfeli złoto, powiedział specjalista w rozmowie z agencją Bloomberg.

- Jest kilka rzeczy, które mogą pójść źle, zwłaszcza w sferze polityki – oceniał specjalista.

Wśród nich wymienił niepewność do wyników wyborów w Europie oraz co do kierunku polityki USA, konsekwencje wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej oraz możliwy powrót kryzysu w Grecji. W piątek ceny złota utrzymywały się na pułapie z czwartkowego zamknięcia, zmierzając do zamknięcia zwyżką siódmego z ośmiu ostatnich tygodni.

- Zwyżki cen akcji były w dużej miedze związane z oczekiwaniami na stymulację gospodarki przez nową administrację. Co się jednak stanie, jeśli ona nie nastąpi? – pytał Russ Koesterich.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Wierciszewski, Bloomberg

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Surowce / Inwestorzy nie doceniają ryzyka. „Kupuj złoto”