Inwestorzy żądają prawie 900 mln EUR od Daimlera

opublikowano: 07-01-2020, 10:05

Daimler został pozwany przez inwestorów za straty spowodowane przez ujawnienie fałszowania pomiaru emisji spalin w autach spółki, donosi Reuters.

Niemiecka kancelaria prawna TILP ujawniła, że w pozwie, który trafił do sądu regionalnego w Stuttgarcie, inwestorzy domagają się 896 mln EUR. Roszczenie zgłosili inwestorzy instytucjonalni, według których Daimler, do którego należy Mercedes-Benz, nie poinformował ich o ryzyku i kosztach wynikających z wykorzystania w autach produkowanych przez spółkę oprogramowania manipulującego pomiarem emisji spalin, tak aby spełniała normy wymagane przez regulatora. Robiąc tak Daimler złamał prawo rynku papierów wartościowych, twierdzą pozywający.

Daimler nie został jeszcze formalnie powiadomiony o pozwie, dowiedział się Reuters.  Niemiecki koncern zapowiada jednak walkę z wykorzystaniem wszystkich możliwych środków prawnych. Uważa, że złożony pozew nie ma podstaw.

Akcje Daimlera drożeją obecnie o ok. 1 proc. na giełdzie we Frankfurcie.

81a6d2b2-8c30-11e9-bc42-526af7764f64
Cztery kółka
Newsletter na temat rynku motoryzacyjnego: premiery, nowości, branżowe ciekawostki.
ZAPISZ MNIE
Cztery kółka
autor: Łukasz Ostruszka
Wysyłany co dwa tygodnie
Łukasz Ostruszka
Newsletter na temat rynku motoryzacyjnego: premiery, nowości, branżowe ciekawostki.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy