Inwestycje w nieruchomości wyniosą 1,33 bln USD

opublikowano: 12-03-2014, 14:38

Z najnowszego raportu firmy Cushman & Wakefield „Atlas inwestycji międzynarodowych” wynika, że w 2013 r. wartość globalnych inwestycji w nieruchomości wzrosła w stosunku do poprzedniego roku o 22,6 proc. do 1,18 biliona USD, czyli najwyższego poziomu od 2007 r.

„W ubiegłym roku odnotowano wzrost aktywności i wartości na większości rynków inwestycji w nieruchomości wraz z końcem recesji oraz poprawą płynności i nastrojów wśród przedsiębiorców. Dzięki temu stopy kapitalizacji dla najlepszych nieruchomości powróciły do poziomu sprzed kryzysu”, głosi raport.

Według ekspertów firmy Cushman & Wakefield w 2014 r. wolumen transakcji inwestycyjnych w ujęciu globalnym wzrośnie o 13 proc. i wyniesie 1,33 bln USD, głównie za sprawą silnego ożywienia aktywności w Stanach Zjednoczonych i Europie Zachodniej.

W 2013 r. w Europie odnotowano ożywienie aktywności na rynkach peryferyjnych, głównie Europy Południowej (wzrost o 107 proc.), ale popyt na najważniejszych rynkach utrzymuje się na wysokim poziomie, do czego przyczynia się łatwiejszy dostęp do finansowania dłużnego. Wartość obrotów w krajach „wielkiej trójki”, tj. Francji, Niemiec i Wielkiej Brytanii, wzrosła o 24 proc., dzięki czemu utrzymały one 66-procentowy udział w rynku.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KŁ

Polecane