Irańczycy oskarżeni o cyberataki na banki

PAP
opublikowano: 24-03-2016, 17:10

Stany Zjednoczone poinformowały w czwartek o oskarżeniu siedmiu Irańczyków o skoordynowaną kampanię cyberataków na banki w USA w latach 2011-2013 oraz na małą tamę w okolicach Nowego Jorku.

Agencja Associated Press pisze, że chodzi o hakerów "powiązanych z rządem irańskim". Wszyscy byli zatrudnieni w irańskich firmach komputerowych, pracujących na zlecenie rządu Iranu. Żaden z nich nie znajduje się w rękach amerykańskiego wymiaru sprawiedliwości.

Prokurator generalna USA Loretta Lynch poinformowała na konferencji prasowej, że szkody wyrządzone przez tych Irańczyków idą w dziesiątki milionów dolarów oraz że atak na tamę mógł stworzyć poważne zagrożenie dla Amerykanów.

Jednemu z siedmiu oskarżonych zarzuca się uzyskanie dostępu do systemu kontrolnego tamy Bowman Avenue Dam w Rye Brook, ok. 30 km na północ od Nowego Jorku.

Resort sprawiedliwości ujawnił akt oskarżenia na konferencji prasowej w Waszyngtonie. Prokurator Lynch podkreśliła, że groźba cyberataków na infrastrukturę USA jest wciąż źródłem poważnego zaniepokojenia.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu