J. Kaczyński: w przypadku szefa PAP - bez propozycji partyjnych

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 10-02-2006, 14:11

Prezes PiS Jarosław Kaczyński powiedział w piątek na konferencji prasowej, że "nie będzie możliwe uwzględnienie jakichkolwiek propozycji partyjnych, jeśli chodzi o obsadę" stanowiska prezesa Polskiej Agencji Prasowej.

Prezes PiS Jarosław Kaczyński powiedział w piątek na konferencji prasowej, że "nie będzie możliwe uwzględnienie jakichkolwiek propozycji partyjnych, jeśli chodzi o obsadę" stanowiska prezesa Polskiej Agencji Prasowej.

    Szef PiS przyznał, że mogą być "różnego rodzaju propozycję" odnoszące się do innych niż rząd instytucji. W przypadku PAP, jak powiedział, "przeszkoda prawna" jest rozstrzygająca. "Taki jest przepis, w związku z tym należy go przestrzegać" - powiedział Kaczyński. (chodzi o przepis ustawy o PAP, zgodnie z którym agencja nie może być zależna od jakiegokolwiek ugrupowania ideologicznego, politycznego ani gospodarczego - PAP).

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane