Jak pachnie pieniądz?

opublikowano: 15-03-2019, 18:00

Jak pachnie molo w Juracie, macierzyństwo, Wiking czy stary kościół? I jak odtworzyć takie niezwykłe aromaty?

Na te pytania postaramy się odpowiedzieć w najnowszym „Pomyśle na biznes”, bo ten odcinek jest o perfumach szytych na miarę. My stworzyliśmy zapach „Pulsu Biznesu”.

- Mo61 jest jedynym miejscem w Polsce, gdzie można zrobić własne perfumy i stworzyć spersonalizowany zapach – mówi Monika Zagajska, właścicielka Mo61 Perfume Lab i opowiada jak wygląda taka praca - Przychodzi do nas klient i w asyście perfumiarza tworzy swój własny niepowtarzalny zapach, zapach jego serca, dyktowany jego potrzebami. Często śmiejemy się, że jesteśmy jak kozetka u psychologa. Przychodzi do nas pani po przejściach i chce zrobić zapach na nową drogę życia, przychodzi też Pan po zapach, który pomoże mu załatwić sprawy w urzędzie.

Jak chcemy pachnieć? Czy Polki i Polacy naprawdę lubią się wyróżniać? A może zadowalamy się masówką z sieciowych perfumerii?

- Bardzo dużo klientów kocha zapachy niszowe, trochę dziwne, inne. Są też panie, które dobrze czują w zapachach bezpiecznych, kwiatowych – opisuje klientów Monika – Przychodzą wytatuowane dziewczyny, które chcą pachnieć kościołem czy zmurszałą cegłą, zapachem atramentu, krwi, adrenaliny. Takie zapachy też mamy, ale mamy też te mainstreamowe zapachy, w których pani w garsonce będzie się czuła bardzo komfortowo.

Monika swoich klientów dzieli na trzy grupy i do każdej z nich musi podejść inaczej. Są bowiem osoby, które znają jedynie marki swoich perfum i nie mają pojęcia, co wchodzi w ich skład. Są też prawdziwi analitycy, którzy precyzyjnie podają ulubione nuty zapachowe, ale są też klienci, którzy nie wiedzą nic.  Każdemu trzeba pomóc i razem z nim stworzyć zapach idealny.

Jak powstała nazwa Mo61? Skąd pochodzą składniki do tworzenia perfum i co sprawiało Monice największe trudności na początku prowadzenia biznesu? Tego wszystkiego dowiecie się z materiału wideo.

1646e18c-8c31-11e9-bc42-526af7764f64
Puls Biznesu po godzinach
Newsletter, który pozwoli odpocząć od codziennych newsów. Sylwetki ludzi biznesu, trendy, reportaże i podcasty
ZAPISZ MNIE
Puls Biznesu po godzinach
autor: Marcin Goralewski
Wysyłany raz w tygodniu
Marcin Goralewski
Newsletter, który pozwoli odpocząć od codziennych newsów. Sylwetki ludzi biznesu, trendy, reportaże i podcasty
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Justyna Smolińska

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu