Japonia drugim największym rynkiem akcji świata

Katarzyna Łasica
opublikowano: 03-08-2018, 08:11

Po czwartkowym nurkowaniu, chiński rynek akcji był wart 6,09 bln USD, wobec 6,17 bln USD rynku japońskiego, wynika z danych agencji Bloomberg.

To czyni z japońskiej giełdy drugi pod względem kapitalizacji rynek akcji świata. Niepodważalne pierwsze miejsce należy do Stanów Zjednoczonych. Największy rynek akcyjny świata jest wart ponad 31 bln USD.

Zobacz więcej

Tokijska giełda papierów wartościowych

Bloomberg

Chińska giełda przebiła japońską w roku 2014, a następnie w czerwcu 2015 jej kapitalizacja wzrosła do rekordowego poziomu ponad 10 bln USD. W tym roku jednak zarówno chińskie akcje jak i waluta mocno tracą na wartości głównie za sprawą toczącej się wojny handlowej ze Stanami Zjednoczonymi, rządową kampanią dążącą do redukcji zadłużenia oraz spowalniającej gospodarki.

- Utrata pozycji na rzecz Japonii to szkoda poniesiona przez wojnę handlową. Japoński rynek jest stabilniejszy w związku z walutą, jednak chiński rynek spada z tegorocznego szczytu – powiedział Banny Lam z CEB International Investment Corp. w rozmowie z Bloombergiem.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Katarzyna Łasica

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Japonia drugim największym rynkiem akcji świata