Jedna z firm portfelowych Abramowicza szykuje się do IPO

Tadeusz Stasiuk, Bloomberg
opublikowano: 03-09-2021, 14:53

Wchodząca w skład portfela inwestycyjnego należącego do rosyjskiego miliardera Romana Abramowicza firma Renaissance Insurance z sektora ubezpieczeń szykuje się do przeprowadzenia pierwotnej oferty publicznej. Wybrała już banki, które mają przeprowadzić IPO.

Roman Abramowicz
Roman Abramowicz
fot. Bloomberg

Jak donoszą źródła agencji Bloomberg, wśród instytucji które mają poprowadzić sprzedaż akcji są m.in. JPMorgan Chase, Credit Suisse Group i rosyjski VTB Group.

Spekuluje się, że Renaissance będzie ubiegać się o pozyskanie około 250 mln USD od inwestorów, zaś dotychczasowi akcjonariusze zaoferują udziały o wartości 150 mln USD. Wycena spółki może sięgać nawet 40 mld rubli (550 mln USD) zaś oferta może mieć miejsce jeszcze w tym roku.

Agencja ratingowa Expert RA szacuje, że firmy należące do Renaissance kontrolowały około 4,5 proc. rosyjskiego rynku ubezpieczeniowego

Podmioty powiązane z Abramowiczem posiadają prawie 30 proc. udziałów w Renaissance, które nabyły w maju. Większościowymi akcjonariuszami z 59 proc. udziałów są m.in. inwestorzy z Sputnik Group należącą do innego miliardera Borisa Jordana i jego partnerzy.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane