Jeronimo Martins nie odpada z walki o polskie sklepy Lidl

opublikowano: 2008-04-24 16:14

Jeronimo Martins, właściciel sieci sklepów Biedronka, nie potwierdził, że nie jest zainteresowany przejęciem 260 sklepów sieci Lidl od niemieckiej grupy Schwarz, poinformował portugalski dziennik Jornal de Negocios.

Rzecznik Jeronimo Martins powiedział portugalskiemu dziennikowi, że spółka zawsze analizuje możliwość rozwoju na rynkach, na których działa. Podkreślił jednocześnie, że Jeronimo Martins nadal pracuje w Polsce nad integracją sieci 210 sklepów Puls, które w ubiegłym roku przejął od spółki Tengelmann. 
W środę Rzeczpospolita poinformowała, że Schwarz chce sprzedać 260 sklepów Lidl w Polsce, wycenianych na ok. 250 mln EUR. Według gazety, potencjalnymi nabywcami są niemiecki Aldi i francuski Auchan.

MD, Thomson Financial