Johnson Matthey zbuduje fabrykę w Koninie

opublikowano: 28-03-2019, 13:49
aktualizacja: 28-03-2019, 14:04

Brytyjska grupa chemiczna Johnson Matthey ma już 43 hektary terenu pod fabrykę gdzie będzie produkować materiał do akumulatorów aut elektrycznych, donosi Reuters.

Johnson Matthey podpisał także 10-letni kontrakt z kanadyjskim Nemaska Lithium na dostawę surowca

Budowa fabryki w Koninie ma zacząć się jeszcze w tym roku. Będzie miała potencjał produkcyjny wynoszący 100 tys. ton tlenku litowo niklowego (eLNO) rocznie. Produkcja może ruszyć w 2021-2022 roku.

Reuters przypomina, że Johnson Matthey zapowiadał w 2017 roku, że przygotowuje się na transformację na napęd elektryczny aut i zamierza zainwestować 200 mln GBP w rozwój technologii nowej generacji. Koncern zapowiadał wówczas, że chce zbudować fabrykę w Europie, ale nie podał gdzie.

To kolejna w ostatnich dniach informacja o inwestycji w Polsce w produkcję komponentów akumulatorów aut elektrycznych. W środę południowokoreańskie SK Innovation ogłosiło, że zbuduje w Polsce fabrykę separatorów, kluczowych elementów akumulatorów do aut elektrycznych. Wartość inwestycji ma wynieść  335 mln EUR.  Budowa zacznie się w trzecim kwartale obecnego roku, a produkcja ruszy w trzecim kwartale 2021 roku. 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu