Czytasz dzięki

Juan zyskał w stosunku do dolara i innych azjatyckich walut

opublikowano: 21-08-2020, 07:41

Chiński juan zyskał na wartości powyżej kluczowego poziomu w porównaniu do dolara po raz pierwszy od siedmiu miesięcy, przewyższając konkurencję z Azji. Zaufanie inwestorów wzrasta w wyniku planowanych rozmów handlowych z USA.

Juan wzrósł w piątek o 0,29 proc. do 6,8960 za dolara. Taki poziom osiągnął po raz pierwszy od stycznia. W całym tygodniu kursy poszły w górę łącznie o ponad 0,6 proc.

Juany, dolary
Zobacz więcej

Juany, dolary fot. Bloomberg

Wzrosty chińskiej waluty to efekt nadchodzących rozmów między Chinami a USA na temat umowy handlowej i większego optymizmu z tym związanego. Nie bez znaczenia pozostaje też ożywienie gospodarcze w kraju.

„Kolejnym ważnym poziomem, który należy obserwować, jest 6,85. Tu prawdopodobnie wystąpi opór, ponieważ inwestorzy mogą pomyśleć, że waluta spadnie po szybkim wzroście” – komentuje Zhou Hao, ekonomista Commerzbank AG.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ARŻ, Bloomberg

Polecane