Jurgiel: przeniesienie nadzoru nad KRUS do resortu rolnictwa

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 11-01-2006, 16:13

Celem nowelizacji ustawy o ubezpieczeniu społecznym rolników jest przeniesienie nadzoru nad Kasą Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego (KRUS) z resortu pracy i polityki społecznej do resortu rolnictwa - poinformował w środę w Sejmie minister rolnictwa Krzysztof Jurgiel.

Celem nowelizacji ustawy o ubezpieczeniu społecznym rolników jest przeniesienie nadzoru nad Kasą Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego (KRUS) z resortu pracy i polityki społecznej do resortu rolnictwa - poinformował w środę w Sejmie minister rolnictwa Krzysztof Jurgiel.

    W Sejmie odbywa się I czytanie rządowego projektu nowelizacji tej ustawy. Przeniesienie nadzoru nad KRUS do resortu rolnictwa zaakceptowali związkowcy i organizacje rolnicze.

    Jurgiel poinformował, że resort pracuje nad dalszymi zmianami w funkcjonowaniu KRUS, których nie obejmuje nowelizacja. Polegać one mają na uszczelnieniu systemu ubezpieczenia rolników oraz na zróżnicowaniu składki w zależności od uzyskiwanych dochodów.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane