Jurgiel: Wstrzymanie przez Rosję importu mięsa trzeba szybko wyjaśnić

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 09-11-2005, 18:56

Minister rolnictwa Krzysztof Jurgiel poinformował w środę, że chce szybko wyjaśnić kwestię wstrzymania przez Rosję importu mięsa z Polski; przedstawiciel resortu pojedzie w celu wyjaśnień do Moskwy.

Minister rolnictwa Krzysztof Jurgiel poinformował w środę, że chce szybko wyjaśnić kwestię wstrzymania przez Rosję importu mięsa z Polski; przedstawiciel resortu pojedzie w celu wyjaśnień do Moskwy.

"Na pewno będzie potrzebna wizyta przedstawiciela naszego resortu w Moskwie w celu wyjaśnienia szczegółowego tych zdarzeń. Chcę powiedzieć, że w przeszłości miały miejsce podobne przypadki i prokuratura bada te przypadki, które były zgłoszone przez Głównego Lekarza Weterynarii jeszcze we wrześniu do naszej prokuratury. Powiadomię o tym fakcie też Komisję Europejską, a także inni ministrowie wspólnie przyjęli działania, które doprowadzą do tego, żeby tych nadużyć nie było" - powiedział Jurgiel po posiedzeniu rządu.

Według niego, Rosja poinformowała, że zaistniało kilka przypadków rozbieżności między świadectwami weterynaryjnymi a między towarem.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane