Jutro strajk pilotów Lufthansy. Pasażerów czekają utrudnenia

Jakub Sławiński, Bloomberg
opublikowano: 01-09-2022, 08:34
Play icon
Posłuchaj
Speaker icon
Close icon
Zostań subskrybentem
i słuchaj tego oraz wielu innych artykułów w pb.pl

Deutsche Lufthansa AG poinformowała, że jutro pasażerowie korzystający z usług przewoźnika mogę mieć problemy z powodu jednodniowego strajku pilotów. Ci domagają się podwyżek - informuje Bloomberg.

Fot. Dominic Wunderlich/Pixabay

Zdaniem przewoźnika, strajkować mają zarówno piloci maszyn pasażerskich, jaki i cargo. Michael Niggemann, szef personelu Lufthansy, powiedział, że firma „absolutnie nie rozumie” decyzji o strajku i złożyła, jak to nazwał, „bardzo dobrą i zrównoważoną społecznie ofertę pomimo utrzymującego się ciężaru kryzysu koronawirusowego i niepewnych perspektyw dla globalnego gospodarka."

Innego zdania jest Marcel Groels, szef zespołu negocjacyjnego po stronie pilotów. - W tej chwili jesteśmy zbyt daleko od siebie - powiedział Groels. Dodał, że oprócz rekompensowania realnych wynagrodzeń, firma potrzebuje jasnego planu płacowego dla wszystkich struktur zawodowych, na kolejne lata.

Lufthansa oszacowała, że ​​propozycja związkowców zwiększy koszty personelu kokpitu z 2,2 mld EUR, o ponad 40 proc., czyli około 900 mln EUR w ciągu najbliższych dwóch lat - pisze Bloomberg.

Miesiąc temu Lufthansa podpisała porozumienie ze strajkującym personelem obsługi naziemnej. Związkowcy zgodzili się na zaproponowane podwyżki, które wyniosły od 13,6 proc. do 18,6 proc.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane