Czytasz dzięki

Już 1 mld USD w kryptowalutach skradzione przez hakerów w tym roku

opublikowano: 10-10-2018, 14:43

Łączna wartość ukradzionych przez 9 miesięcy tego roku z giełd i platform transakcyjnych kryptowalut wynosi 927 mln USD, donosi Reuters.

Wartość ukradzionych kryptowalut w okresie styczeń-wrzesień jest o 250 proc. wyższa niż w ubiegłym roku, podkreśla CipherTrace, amerykańska firma zajmująca się cyberbezpieczeństwem. W 2017 roku łączna wartość skradzionych przez hakerów kryptowalut wynosiła 266 mln USD.

Kryptowaluty
Zobacz więcej

Kryptowaluty fot. Bloomberg

- Regulatorzy są wciąż kilka lat w tyle bo tylko w kilku krajach naprawdę wprowadzono mocne prawo przeciwko praniu pieniędzy – skomentował Dave Jevans, prezes CipherTrace.

Podkreślił, że prawdopodobnie wartość skradzionych kryptowalut jest o 50 proc. wyższa niż wynika z obliczeń jego firmy, bo niektórzy o nich nie informują. CipherTrace wie na przykład o kradzieży wirtulanych pieniędzy wartości 60 mln USD, których jednak nie zgłoszono oficjalnie. 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane